با اجرای طرح‌های رفع موانع تولید؛
تولید برق واحدهای بخار نیروگاه بندرعباس رشد چشمگیری یافت/ افزایش 144 مگاواتی توان تولید دو واحد نیروگاه
17 آبان 1399
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: بهبود شرایط خلأ کندانسور واحدهای بخار نیروگاه بندرعباس موجب افزایش 34 درصدی تولید واحد شماره یک و رشد 25 درصدی تولید واحد سه بخار نیروگاه طی دو سال اخیر شده است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، حسین سلیمی با اعلام این خبر افزود: تابستان سال 97 در پی عملکرد نامناسب واحد آب ژاول‌سازی به دلیل فرسودگی، عمر بالا و همچنین وجود بارناکل و رسوبات سخت کربنات کلسیمی درون لوله‌های کندانسور با شرایط بسیار بدی در کندانسور واحدهای بخار بخصوص در دو واحد یاد شده مواجه بودیم.

وی یادآور شد: در همین راستا انجام نوسازی واحد آب ژاول‌سازی و همچنین دو مرحله رسوب‌زدایی شیمیایی از لوله‌های کندانسور تا حد قابل توجهی از موانع تولید مرتفع شد و با بهبود شرایط خلأ تولید این دو واحد بصورت پلکانی طی دو سال افزایش یافت .

سلیمی ادامه داد: تولید متوسط واحد یک بخار نیروگاه در تابستان سال 97 حدود 159 مگاوات بر ساعت و تولید واحد سه 177 مگاوات بر ساعت بود که با اقدامات صورت گرفته یاد شده متوسط تولید واحد یک در پیک تابستان سال گذشته به 208 مگاوات و تولید واحد سه به 224 مگاوات بر ساعت افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان اضافه کرد: در ادامه برای بهبود بیشتر شرایط خلأ پس از پیک بار تابستان ۹۸ رسوب‌زدایی کندانسور واحدهای بخار به ویژه در این دو واحد به روش غرقابی در دستور کار قرار گرفت که با انجام موفقیت‌آمیز این عملیات در پیک بار تابستان امسال متوسط تولید واحد یک بخار به ۲۴۱ مگاوات بر ساعت و واحد سه بخار نیز به ۲۳۹ مگاوات بر ساعت افزایش یافت.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس با تاکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته طی دو سال اخیر 144 مگاوات به توان تولید این دو واحد افزوده است، تاکید کرد: نتیجه پشتکار و تلاش پرسنل نیروگاه برای افزایش ۳۴ درصدی تولید واحد یک و رشد ۲۵ درصدی تولید واحد سه را در کاهش خاموشی‌های شهر بندرعباس در تابستان امسال می‌توان مشاهده کرد .​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید