رشد 55 درصدی ظرفیت نیروگاه‌های هرمزگان در دولت تدبیر و امید
12 آبان 1399
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس با اشاره به رشد 55 درصدی ظرفیت نیروگاه‌های هرمزگان در دولت تدبیر و امید، گفت: در این مدت یک هزار و 280 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های استان افزوده شده است.
لینک تصویر خبر

رضا مهرانی با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک ۹۲۴ مگاوات دیگر به ظرفیت نیروگاه‌های استان اضافه خواهد شد، ادامه داد:‌ امیدواریم تا پیک تابستان سال آینده دو واحد گازی کلاس اف نیروگاه هنگام بندرعباس و یک واحد گازی کلاس اف دیگر در نیروگاه پاسارگاد قشم به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس افزود: با افتتاح واحدهای تولید برق حرارتی یاد شده رشد تولید برق در استان به 94 درصد افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به افتتاح دومین واحد گازی نیروگاه قشم، گفت: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی قشم شامل دو واحد گازی هر یک به ظرفیت ۱۷۰ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است که دومین واحد گازی این مجموعه آبان‌ماه امسال به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس عنوان کرد: راندمان بخش گاز این نیروگاه ۳۳ درصد و راندمان سیکل ترکیبی آن در حدود ۴۹ درصد خواهد بود. سوخت اصلی نیروگاه گاز بوده و میزان مصرف گاز هر واحد نیز حدود ۴۵ هزار متر مکعب در ساعت خواهد بود. همچنین با توجه به نیاز آبی جزیره قشم این واحد قادر به تولید روزانه هشت هزار متر مکعب آب شیرین خواهد بود./ ایسنا​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید