سیستم مدیای ثابت مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد به بهره برداری رسید
26 تیر 1396
سیستم مدیای ثابت مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در مراسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو و مدیران ادارات برق و آب استان یزد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی - ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در ادامه سفر یک روزه خود به استان یزد پس از افتتاح چند پروژه شرکت‌های برق منطقه‌ای، آب و فاضلاب و آب و فاضلاب روستایی استان یزد، از سیستم مدیای ثابت مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزدی بهره برداری کرد.

برای افتتاح این پروژه که نقش بسیار مهمی در توسعه صنعت برق استان یزد دارد و سبب بهبود فعالیت نیروگاه سیکل ترکیبی یزد استان می شود، 40 میلیارد ریال هزینه صورت گرفته و پروژه توسط شرکت آی من سرو انجام شده است.

با افتتاح این پروژه بزرگ، به صورت تقریبی، 15 مگاوات به ازای هر واحد و در مجموع افزایش 30 مگاواتی در ساعت برای دو واحد مجموعه سیکل ترکیبی یزد افزایش تولید به وجود می آید.

با توجه به نیاز این پروژه به مصرف آب برای تولید برق به روش سیستم مدیای ثابت مولدهای نیروگاه، به ازای تولید هر مگاوات برق در هر ساعت، یک متر مکعب آب پرمیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به افزایش قابل توجه تولیدی توربین‌های گازی به واسطه کاهش دمای هوای ورودی به کمپرسور‌، سیستم مدیا یکی از روش‌های کاهش دمای هوای ورودی کمپرسور بوده که با روش هدایت آب بر روی پدهای این سیستم و تبخیر آب در زمان عبور هوا از روی پدها سبب کاهش قابل ملاحظه دما‌ی ورودی و در نتیجه افزایش 30 مگاواتی تولیدی برای دو واحد تورین گاز v94.2 نیروگاه سیکل ترکیبی یزد شده است.


به اشتراک بگذارید: