با هدف تامین برق پایدار در فصل زمستان تحقق یافت؛
ثبت رکورد جدید ذخیره‌سازی سوخت در نیروگاه شهید رجایی
11 آبان 1399
با انباشت 197 میلیون لیتر سوخت گازوییل در مخازن نیروگاه شهید رجایی این نیروگاه به رکورد تازه‌ای در ذخیره‌سازی سوخت زمستان دست یافت.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، یونسعلی دشتدار، معاون تولید بخار نیروگاه شهید رجایی با اعلام این خبر افزود: با پایان یافتن فصل گرم سال و ضرورت تامین سوخت گاز برای مصارف خانگی در ماه‌های سرد، سهمیه سوخت گاز نیروگاه کاهش می‌یابد. از این روی سوخت دوم واحدهای گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی که از نوع گازوییل است، برای تداوم تولید برق پابدار در فصل زمستان جایگزین می‌شود.

دشتدار ادامه داد: نیروگاه شهید رجایی برای انباشت سوخت گازوییل دارای هفت مخزن ذخیره با ظرفیت مجموع 200 میلیون لیتر گازوییل است. اما در سال‌های گذشته به دلیل محدودیت‌های فنی بیش از 190 میلیون لیتر گازوییل در این مخازن ذخیره نشده بود.

معاون تولید نیروگاه بخار شهید رجایی افزود: بنابراین برای استفاده از حداکثر ظرفیت مخازن ذخیره سوخت، واحد سوخت‌رسانی شرکت اقدام به بررسی راه‌کارهایی برای تکمیل ظرفیت مخازن کرد که بررسی اطلاعات مربوط به سطح ذخیره مخازن در سال‌های گذشته نشان می‌دهد، میزان بارگیری مخازن از ارتفاع 15 متر فراتر نرفته بود که این محدودیت موجب کاهش ذخیره گازوییل می‌شد.

وی اضافه کرد: اما نتایج بررسی‌ها و اندازه‌گیری‌ها بر اساس مشخصات فنی این سازه‌ها و با در نظر گرفتن استاندارد بهره‌برداری امکان بارگیری بدون ریسک تا ارتفاع 15.5 متر را فراهم کرد.

معاون تولید نیروگاه بخار شهید رجایی در پایان با اشاره به اهمیت این اقدام در تامین برق پایدار در فصل زمستان، گفت: با تکمیل ظرفیت مخازن تا ارتفاع 15.5 متر به ذخیره گازوییل هر مخزن، نزدیک به یک میلیون لیتر افزوده می‌شود که با در نظر گرفتن هفت تانکر ذخیره سوخت، حدود هفت میلیون لیتر به ذخایر سوخت گازوییل اضافه شده است. ​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید