توربین های کلاس J در نیروگاه شهید رجایی نصب می شوند
25 تیر 1396
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی از برنامه ریزی جهت نصب توربین های کلاس J برای این نیروگاه در آینده نزدیک خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/323/DSC_2007_resize.JPG

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل- علی فرهور در حاشیه بازدید خبرنگاران رسانه ها از این نیروگاه اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای اولین بار در خاورمیانه در نیروگاه شهید رجایی توربین های کلاس J نصب خواهند شد که راندمان این توربین ها 60.5 درصد خواهد بود که از ابتدای سال آینده اجرایی خواهد شد و حدود 1350 مگاوات به ظرفیت این نیروگاه اضافه خواهد شد.

وی افزود: مصرف سرانه برق در کشور 2200 کیلووات ساعت است که بر این اساس نیروگاه شهید رجایی 3.5 میلیون نفر از خانوارهای ایرانی را به ازای مصرف سرانه تحت پوشش قرار می دهد.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در ادامه گفت: مصرف آب در این نیروگاه به ازای هرمگاوات ساعت به کمتر از 120 لیتر کاهش یافته و با تلاش همکاران و متخصصین نیروگاه مصرف آب را به شدت کاهش داده ایم.

علی فرهور درباره مصرف سوخت واحدهای نیروگاه اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته و با کمک های شرکت ملی گاز ایران و شرکت گاز استان قزوین توانستیم سهم سوخت گاز نیروگاه را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های ساخت داخل بیان داشت: 90 درصد از قطعات و تجهیزات مورد نیاز توسط متخصصان ایرانی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید جایی درباره مسائل زیست محیطی نیروگاه شهید رجایی گفت: در زمینه آلایندگی های خاک و آب مشکلی وجود ندارد و تذکری از سوی سازمان محیط زیست به نیروگاه داده نشده است. اما در ارتباط با آلایندگی هوا تذکراتی داده شده است که با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعتباری برای نوسازی واحدهای بخار تخصیص داده شده است.

در ادامه این بازدید خبرنگاران رسانه ها از بخش مختلف این نیروگاه و روند تولید برق بازدید کردند.


به اشتراک بگذارید: