برای نخستین بار؛
بیرینگ‌های برج خنک‌کن نیروگاه رامین اهواز بازسازی شد
06 آبان 1399
سرپرست اداره نگهداری و تعمیرات بویلر، ایرهیتر و تجهیزات جانبی نیروگاه رامین اهواز گفت: بازسازی بیرینگ‌های برج خنک‌کن این نیروگاه برای نخستین بار به دست متخصصان بومی انجام شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، سامان علی محمدی سرپرست اداره نگهداری و تعمیرات بویلر، ایرهیتر و تجهیزات جانبی نیروگاه رامین اهواز گفت: متخصصان نیروگاه رامین توانستند برای اولین بار بیرینگ‌های کف گرد الکتروموتور برج‌های خنک کن این مجموعه صنعتی را بازسازی کنند.

وی افزود: پیش از این بازسازی بیرینگ‌های کف گرد به دست شرکت‌های خارجی صورت می‌گرفت و این روند که بیش از یکسال به طول می‌انجامید ضمن تحمیل هزینه‌های هنگفت اثرات منفی بر روند تولید پایدار انرژی برق در نیروگاه وارد می‌کرد.

علی محمدی ادامه داد: با تکیه بر همت و تلاش همکاران متخصص نیروگاه توانستیم این بیرینگ‌ها با شماره ۲۹۳۴۴ با سه نوع طراحی قفسه E,M وEM ساخت دو کمپانی FAG و SKF کشور‌های آلمان و سوئد را با امکانات داخلی و کمترین هزینه ممکن بازسازی کنیم.

سرپرست اداره نگهداری و تعمیرات بویلر، ایرهیتر و تجهیزات جانبی نیروگاه رامین اهواز اضافه کرد: در حال حاضر تعداد پنج بیرینگ کف گرد مربوط به الکتروموتور‌های برج‌های خنک کن را بازسازی کردیم و این توانمندی را در بازسازی سطوح بالاتر انواع بیرینگ‌ها بکار خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه این بازسازی حاصل همکاری مشترک متخصصان بخش‌های مکانیک بویلر، ایرهیتر و تجیهزات جانبی، الکتریک فشار قوی و کارگاه تراشکاری در نیروگاه رامین بوده است، ادامه داد: برآورد تقریبی قیمت خرید هر کدام از این بیرینگ‌ها ۴۰ میلیون تومان بوده و باعث صرفه‌جویی ۲۰۰ میلیون تومانی در هزینه‌های نیروگاه شده است.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید