مدیرعامل نیروگاه ری خبر داد:
اتمام بازسازی بیش از 60 قطعه تخصصی در نیروگاه ری
30 مهر 1399
مدیرعامل نیروگاه ری از بازسازی بیش از 60 نوع قطعه داغ نیروگاهی به منظور تأمین قطعات یدکی واحدها در تعمیرات برنامه‌ریزی شده پیش رو خبر داد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، حمید بادرستانی با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور حفظ آمادگی واحدها برای تأمین بار پیک شبکه سراسری برق کشور و کمک به پایداری تولید، تامین قطعات یدکی واحدها در تعمیرات برنامه‌ریزی شده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه پایداری واحدها در تابستان منوط به انجام تعمیرات و بازدیدهای پیشگیرانه است، ادامه داد: با توجه به اینکه عمر اکثر تجهیزات بالا بوده و بازدهی تولید واحدها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از این رو در صورت عدم انجام تعمیرات پیش‌بینی شده ممکن است شاهد خارج شدن واحدها از مدار بوده و یا تولید مورد انتظار صورت نگیرد.

بادرستانی یادآور شد: نیروگاه ری به منظور تأمین قطعات یدکی واحدها در تعمیرات برنامه‌ریزی شده که از اوایل مهرماه آغاز شده بود، بیش از 60 نوع قطعه داغ نیروگاهی شامل: پره‌های ثابت و متحرک توربین، قطعات محفظه احتراق و انواع یاتاقان را با نظارت متخصصان مجموعه و توسط شرکت‌های داخلی بازسازی کرده است.

مدیرعامل نیروگاه ری تاکید کرد: این اقدام ضمن صرفه‌جویی قابل ملاحظه، افزایش دانش فنی این حوزه را در پی داشته است. بازسازی قطعات داغ نیروگاه ری و دانش فنی نظارت بر آن به طور 100 درصد بومی‌سازی شده و نیروگاه ری ضمن تولید برق پایدار و مطمئن، با افتخار توانسته است نقش خود را در ارتقای دانش فنی و بومی‌سازی بازسازی قطعات نشان دهد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید