مدیرعامل نیروگاه رامین اعلام کرد:
تداوم استفاده واحد‌های نیروگاه رامین اهواز از سوخت پاک
30 مهر 1399
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: تمامی واحد‌های تولیدی این نیروگاه در ۶ ماه نخست امسال از گاز به عنوان سوخت پاک و سالم استفاده کردند.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، خلیل محمدی با اعلام این خبر افزود: استفاده بهینه از سوخت گاز و استفاده نکردن از مازوت یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های مجموعه به منظور صیانت از محیط زیست و کاهش سطح استهلاک تجهیزات فنی این نیروگاه یک هزار و ۸۵۰ مگاواتی است و تمامی راهکار‌ها و اقدامات تخصصی خود را برای تداوم این رویکرد بکار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به کاهش سطح تامین گاز موردنیاز نیروگاه رامین در فصول پاییز و زمستان به دلیل نیاز مبرم مناطق سردسیری، گفت: سوخت مازوت آسیب‌های متعددی به تجهیزات نیروگاهی وارد می‌کند و ما نیز هیچ تمایلی به استفاده از این سوخت در واحد‌های تولیدی خود نداریم.

محمدی اظهار امیدواری که با تامین مستمر گاز مورد نیاز نیروگاه در ۶ ماه دوم امسال نیز شاهد تداوم استفاده واحد‌های نیروگاه رامین از این سوخت پاک باشیم.

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز تاکید کرد: رعایت استاندارد‌های زیست محیطی و نظارت دقیق مجموعه H.S.E بر عملیات‌های بهره‌برداری و تعمیرات واحد‌های نیروگاه به منظور رعایت الزامات و شیوه‌نامه‌های زیست محیطی به صورت مستمر و شبانه‌روزی اعمال می‌شود تا از بروز هرگونه آلودگی هوا، آب و خاک در محیط پیرامون نیروگاه جلوگیری کنیم.

وی همچنین برخورداری نیروگاه رامین از سیستم پایش لحظه‌ای دود و کنترل مداوم پارامتر‌های زیست محیطی از طریق آزمایشگاه مجهز محیط زیست این نیروگاه را از اقدامات مستمر در این خصوص عنوان کرد.​



به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید