آمادگی کامل نیروگاه شازند برای تولید برق در پیک تابستان امسال
08 تیر 1399
رئیس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شازند از آمادگی کامل واحدهای نیروگاه حرارتی شازند برای تولید برق در ایام پیک تابستان امسال خبر داد.
لینک تصویر خبر

​​

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق حرارتی، علیرضا شیخی هدف از تاسیس شرکت‌های تولید نیروی برق را ساماندهی بهتر، کاهش هزینه‌ها و عملکردی تخصصی تر همراه با آمادگی کامل نیروگاه‌ها به ویژه در دوران پیک مصرف برشمرد و افزود:‌ قبل از تاسیس این شرکت، قراردادهای تعمیرات اساسی و نیمه اساسی در دل قراردادهای خرید انرژی و آمادگی در قراردادهای میان شرکت‌های مدیریت تولید برق و برق‌های منطقه ای قرار داشت.

وی ادامه داد: بدین منظور انجام تعمیرات با مبلغ بودجه‌ای فراتر از مبلغ بروش مناقصه‌ای و خارج از محیط رقابتی توسط شرکت‌های مدیریت تولید برق انجام میگرفت که این موضوع، افزون بر هزینه بالا برای شرکت‌های برق منطقه‌ای، بدلیل عدم نظارت کافی، فرآیند تعمیرات به خوبی انجام نمی گرفت.

رئیس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شازند تاکید کرد:‌ برهمین اساس این شرکت ابتدا" قرارداد خرید انرژی را از قرارداد انجام تعمیرات تفکیک و به طریق مناقصه عمومی دو مرحله ای در محیطی کاملا قانونی و رقابتی با هزینه‌ای بسیار کمتر در دستور کار قرار داد و با اخذ ناظر تخصصی موجب افزایش کیفیت تعمیرات شد.

شیخی با اشاره به تعمیرات اساسی واحدهای دو و چهار نیروگاه شاند در زمستان سال گذشته و آمادگی کامل واحدها برای تولید برق در پیک تابستان امسال، گفت:‌ استرداد 115 میلیارد ریال از دارایی نیروگاه و اخذ سند تک برگی برای 57 واحد خانه سازمانی در سال گذشته از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش بوده است.

وی یادآور شد: آمادگی کامل واحدهای نیروگاهی با انجام به موقع تعمیرات اساسی و تهیه لوازم یدکی مورد نیاز موجب گردید تا در سال گذشته با وجود محدودیت سوخت 10 درصدی، میزان آمادگی نیروگاه به بیش از 99 درصد برسد.

رئیس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شازند با اشاره به انجام تمامی مناقصات از طریق مناقصه عمومی دو مرحله‌ای و در سامانه ستاد ایران، گفت: تهیه و نصب نرم‌افزار جامع سیستم اتوماسیون ERP با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال به منظور کنترل تمامی فرآیندهای تدارکات و خرید و لوازم یدکی از دیگر اقدامات صورذت گرفته در این زمینه بوده است.

شیخی تاکید کرد:‌ پیگیری احداث برج خنک کن کمکی واحد چهار به منظور افزایش 10 مگاواتی در شرایط پیک و دمای هوا به منظور رفع افت خلا کندانسور از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت بوده است.

رئیس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شازند با اشاره به تعمیر و تعویض مین ترانس واحد دو، گفت: ‌در زمینه تحقق موضوع حمایت از ساخت داخل، ساخت سه دستگاه هیتر فشار قوی از شرکت آذراب و ساخت یک ست اسلیپ رینگ توسط صنایع داخلی انجام شده است.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید