ساخت مهره آب بندی درپوش براکت بویلر فیدپمپ در نیروگاه شهید رجایی
02 اسفند 1398
<br>یک قطعه مربوط به تجهیز بویلر فید پمپ، در نیروگاه شهید رجایی ساخته شد.<br>
لینک تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با ساخت مهره آب بندی درپوش (براکت) بویلرفیدپمپ واحد شماره 3 بخاری، اشکال ایجاد شده در این تجهیز برطرف شد.

محمد فلاح کارشناس مسئول کارگاه بخار نیروگاه شهید رجایی در تشریح این اقدام گفت: با اعلام گزارش عیب مربوط به آب بندی بویلرفیدپمپ واحد شماره 3 بخاری و در پی آن، کاهش راندمان در این تجهیز، علت اشکال که در مهره آب بندی درپوش(براکت) بود، از سوی متخصصان تعمیرات مکانیک شناسایی شد.

فلاح ادامه داد: پس از بررسی های فنی لازم، ساخت مهره آب بندی درپوش (براکت)، به کارگاه نیروگاه بخار سپرده شد که با توجه به نوع محل نصب آن، بیرون آوردن قطعه داغی و جازدن تجهیز ساخته شده، نیاز به مهارت و دقت بالا داشت که این اقدام با موفقیت از سوی متخصصان کارگاه به انجام رسید.

ضرورت تامین کالاها و قطعات مورد نیاز واحدهای سیزده گانه نیروگاه برای تداوم تولید برق پایدار در نیروگاه، تاکنون موجب ساخت قطعات و تجهیزات مختلفی در این شرکت شده است که پیش از این خریداری می شد؛ بنابراین علی رغم تحمیل تحریم ها، هم اکنون با تکیه بر ظرفیت های داخل نیروگاه و استفاده از دانش و توانمندی های ساخت داخل، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های جاری شرکت به عمل آمده است.

 


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید