بخش گاز نیروگاه خرم‌آباد تا پایان سال به بهره برداری می رسد
16 بهمن 1398
دو واحد گازی نیروگاه خرم آباد به ظرفیت ۳۲۰ مگاوت تا پایان سال جاری به شبکه برق کشور متصل میشود.
لینک تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی شرکت برق حرارتی، محسن امیری،مديرعامل هلدينگ برق و انرژي صبا در جریان‌ بازدید مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از نیروگاه خرم‌آباد گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته واحد اول گازی این نیروگاه ها ۲۰ بهمن و واحد دوم ۲۰ اسفند به شبکه سراسری متصل خواهد شد.‌ 

وی افزود: پیش بینی میشود واحد بخار نیروگاه نیمه دوم‌آذر سال آینده وارد مدار برق کشور گردد.‌

وی با اشاره به تاکید بنیاد مستضعفان کشور مبنی بر اشتغال نیروهای بومی در این نیروگاه، گفت: نیروهای شاغل همه بومی هستند و از طریق آزمون دانشگاه شهید عباسپور در چندین مرحله استخدام و هم اکنون مشغول به کار هستند.

مدیرعامل شرکت‌برق حرارتی در جریان‌بازدید از روند احداث بخش گاز نیروگاه خرم آباد اظهار داشت:پیشرفت های صورت گرفته در زمینه تکمیل احداث این نیروگاه بسیار قابل توجه است.

محسن‌طرزطلب ضمن تقدیر از روند فعالیت سرمایه گذار، پیمانکار و مشاور این‌طرح نیروگاهی اظهار داشت: امیدواریم هر دو واحد زودتر راه اندازی و برای پیک برق ۱۳۹۹ آماده گردند.

وی افزود: پیشنهاد میشود با توجه به محدودیت های سوخت، از محل منابع ارزی موجود روند احداث بخش سیکل ترکیبی نیروگاه در اولویت قرار گیرد.

طرزطلب خاطرنشان کرد: شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در حال پیگیری حل مسایل مالی نیروگاه ها و پروژه های در حال ساخت است و آن را در نهادهای مالی کشور با جدیت دنبال می کند.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید