ساخت دستگاه رول بازکن ورق جهت ساخت بسکتهای سرد ژونگستروم های نیروگاهی
26 بهمن 1398
دستگاه رول بازکن ورق جهت ساخت بسکتهای سرد ژونگستروم های نیروگاهی توسط متخصصین شرکت مدیریت تولید برق اصفهان ساخته شد.
لینک تصویر خبر
​​    به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق اصفهان و به نقل از بهرام توانایی مقدم، مدیر امور تعمیرات مكانيك، بسکتهای سرد ژونگسترومهای بویلرهای نیروگاهی با توجه به شرایط دمایی و پتانسیل خوردگی موجود در محل قرار گیری آنها، عمر نسبتاٌ کوتاهی داشته و نیاز به ساخت و تعویض به موقع آنها می باشد. لذا جزء نیازهای ضروری در راستای حفظ راندمان واحدها می باشد. بسکتهای سرد ژونگستروم از تعدادی ورق با کرو مخصوص که دریک فریم با ابعاد مشخص می باشد قرار می گیرند.
      در ادامه ایشان خاطرنشان کرد، فرایند فرم دهی ورق با شکل کرو ارائه توسط کارخانه سازنده بسکتها در کارگاه قطعه سازی توسط نیروی انسانی متخصص بخش تعمیرات مکانیک انجام می شود، در همین راستا و در فرایند تولید از یک دستگاه رول بازکن ورق و یک دستگاه کرو زنی استفاده می گردد، که نمونه دستگاه رول بازکن به علت فرسوده شدن، کارایی لازم را نداشته و نیاز به یک دستگاه جدید و با کارایی و سهولت بیشتر احساس می شد، لذا به همت متخصصین تعمیرات مکانیک و با امکانات موجود و کمترین هزینه، با استفاده از آهن آلات بلا استفاده موجود در انبار اسقاط شرکت، دستگاه رول بازکن ورق جدیدی در آذرماه 98 طراحی و ساخته شد، که اکنون آماده بهره برداری است. در ادامه ایشان گفت این دستگاه می تواند رول ورقهای کورتن استیل به ضخامت 25/1و با عرض305 را باز نماید.
     به گفته مدیرامور تعميرات  مكانيك، متریال های مورد استفاده در این دستگاه شامل : شش متر ناودانی 16، سه مترناودانی 14، دو عدد تبدیل 8 اینچ به 4 اینچ، چهار عدد رولبرینگ، یک متر لوله 12 اینچ، حدود پنج کیلوگرم الکترود 7018، مقداری ورق 20 میلیمتر می باشد.به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید