نام گذاری نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی
29 دی 1398
مجوز تغییر نام نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی از وزارت نیرو اخذ گردید.
لینک تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق کرمان، حسین بحرالعلوم، مدیرعامل شرکت ضمن اعلام  این خبر، خاطر نشان کرد: امنیت و اقتدار ایران اسلامی را مدیون ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل هستیم که در این راستا نامگذاری کوچه‌ها، خیابان‌ها، میادین و اماکن مختلف  به نام شهدا کمترین کاری است که می توان  برای این بزرگواران انجام داد.

بحرالعلوم افزود: بعد از شهادت غرورآفرین فرمانده دلاور سپاه اسلام، شهید سپهبد قاسم سلیمانی  و همراهان ایشان در حمله تروریستی آمریکای جنایتکار و به منظور گرامیداشت نام و یاد این شهید والامقام،  طرح نام گذاری نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان به نام  وی به شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعلام شد که پس از اخذ  مجوزهای لازم و در نهایت با تصویت شورای نامگذاری وزارت نیرو و مقام عالی وزارت، این امر فرهنگی محقق گشت.

وی گفت: با توجه به این که این نیروگاه  به عنوان بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی دولتی کشور می باشد در پایداری شبکه برق جنوب شرق از اهمیت بالایی برخوردار است . وی ادامه داد: نزدیک بودن به مرکز استان و مجاورت با جاده بین المللی بر اهمیت این مرکز بزرگ صنعتی افزوده است.

نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سپهبد قاسم سلیمانی با 8 واحد گازی و 4 واحد بخار درکیلومتر20 اتوبان کرمان ، رفسنجان  با  تولیدی قریب به 2000 مگاوات از نیروگاههای مهم کشور محسوب می شود.    

به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید