تعميرات اساسي فيدپمپ شماره يك بويلر بازياب واحد سيكل­ تركيبي نيروگاه نكا
24 دی 1398
اولين تعميرات اساسي فيدپمپ شماره يك بويلر بازياب سيكل ­تركيبي نيروگاه شهيدسليمي نكا بدون حضور كارشناسان خارجي و با استفاده از قطعات ساخت داخل انجام شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش روابط عمومی نیروگاه نکا-  براي تعمير اين تجهيز كه ساخت شركت توريشيما ژاپن است، عليرغم فقدان تجربه و سابقه قبلي، ابزارهاي مخصوصي جهت دمونتاژ دستگاه طراحي و ساخته شد همچنين قطعات و لوازم معيوب با قطعات كاملاً بومي و توليد شده با دستان توانمند صنعتگران و سازندگان داخل كشور تعويض و پس از مونتاژ نهائي، راه اندازي و بدون مشكل در حال بهره­برداري مي­باشد.

 بنا به اين گزارش خريد قطعه از شركت سازنده مستلزم خروج مبالغ هنگفتي ارز از كشور بود ضمن اينكه نگرش تأمين قطعات مورد نياز صنايع در كشور از طريق ساخت داخل، گامي در جهت خودكفايي صنعت، رونق توليد و ايجاد اشتغال براي جوانان كشور است.

خاطرنشان مي­سازد: قبل از اين و در خلال انجام LTE ( Lifetime Extension) واحدهاي گازي V94.2 ، نيز با اعمال تغييراتي بر روي برخي قطعات روتور و پوسته توربين، پره­هاي ارتقاء يافته مدل Ratio توربين كه سازندگان توانمند داخلي به دانش و فن­آوري ساخت آن دست يافته­اند؛ جايگزين پره­هاي مدل قديمي Pre-ratio شد و بدين ترتيب انحصار ساخت پره­هاي توربين از اختيار شركت زيمنس آلمان خارج و امكان تأمين آن از طريق ساخت داخل فراهم شده است. به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید