همزمان با هفته پنجم پویش هرهفته -الف- ب- ایران؛ بهره‌مندی مردم کرمان از خدمات پویش هرهفته- الف- ب- ایران/ بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان فردا بهره‌برداری می‌شود
19 آبان 1398
مدیرعامل شرکت برق حرارتی، از افتتاح بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان، فردا همزمان با سفر رئیس جمهور و وزیر نیرو به استان کرمان خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/2142/IMG_20191102_083329_658.jpg

به گزارش روابط عمومی شرکت برق حرارتی- محسن طرزطلب با بیان اینکه بخش بخار این نیروگاه به ظرفیت 166 مگاوات با راندمان 49.5 درصد توسط بخش خصوصی احداث شده است، اظهار داشت: این نیروگاه با ظرفیت 492 مگاوات شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار احداث شده و در قالب پویش هر هفته_الف_ب_ایران توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد تا مردم جنوب شرق کشور در استان کرمان از مزایای این پروژه مهم برخوردار شوند.
وی با اشاره به اینکه بخش بخار این نیروگاه به ظرفیت 166 مگاوات دارای راندمان 49.5 درصدی است، گفت: بخش گاز آن نیز به ظرفیت 332 مگاوات و 34 درصد راندمان در سال 1396 افتتاح شده است.
طرزطلب با بیان اینکه واحد اول و دوم گازی این نیروگاه هر کدام به ظرفیت 166 مگاوات، در میانه سال 95 با شبکه سراسری سنکرون شده و در اسفند همان سال به بهره‌برداری رسیدند، گفت: برای احداث این دو واحد به مجموع ظرفیت 332 مگاوات، 140 میلیون یورو هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی هزینه ساخت این نیروگاه را در واحدهای گازی و یک واحد بخاری بالغ بر 280 میلیون یورو در بخش ارزی و 1400 میلیارد ریال در بخش ریالی اعلام کرد و افزود: تمامی هزینه این پروژه با سرمایه‌گذاری شرکت گهر انرژی سیرجان تأمین شده است.
وی با اشاره به اینکه سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است، تصریح کرد: این نیروگاه دارای دو مخزن هر یک به ظرفیت 20 هزار متر مکعب است که می‌تواند به مدت 20 روز پاسخگوی نیاز آن در صورت قطع گاز باشد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، تأمین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری آن و استفاده بهینه از انرژی سوخت مصرفی با توجه به راندمان بالای واحدها را بخشی از اهداف این پروژه برشمرد و خاطرنشان کرد: تشویق سرمایه‌گذاری از طریق بخش غیر دولتی و ایجاد زمینه‌های اشتغال در منطقه از دیگر انگیزه‌های احداث این پروژه بوده است.


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید