مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: خدمت رسانی به مردم خوزستان بزرگترین افتخار صنعت برق است
27 فروردین 1398
محسن طرزطلب در بازدید از نیروگاه رامین، برخدمت رساني مستمر به مردم ، بويژه مناطق سيل زده تاكيد و خدمت رساني به مردم خوزستان را بزرگترين افتخار صنعت برق برشمرد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1565/447804544_21311.jpg.jpg
در این بازديد محسن طرزطلب، مدیرعامل و عبدالرسول پیشاهنگ معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق کشور به همراه مدیران عامل صنعت برق حرارتی خوزستان ضمن بازدید از تاسیسات آبرسانی و تصفیه خانه این نیروگاه که در ساحل رودخانه کارون قرار دارد از سیل بند ها ی احداث شده در شهر ویس بازديد نموده و به اقدامات تخصصي  بمنظور جلوگیری از ورود سیل به  نیروگاه و همچنين تداوم ارائه خدمات پشتيباني و لجستيكي به مناطق سيل زده منطقه تاکید نمودند.
محسن طرزطلب جدیت در خدمت رسانی به مردم شریف استان خوزستان در شرایط فعلی و همچنین ایام تابستان را از افتخارات صنعت برق حرارتی کشور دانست.
وی در بازديد از واحدهاي توليدي و تاسيسات فني نيروگاه رامين، ارتقا سطح آمادگی و تقویت واحدهای تولیدی اين نیروگاه و سایر نیروگاه حرارتی استان خوزستان بمنظور تولید پایدار این انرژی به ویژه درپیک تابستان را از مهم‌ترین رویکرد و برنامه های این صنعت دانست و اظهار امیدواری نمود صنعت برق حرارتی کشورهمچنان بتواند خدمت رسان شایسته‌ای برای مردم شریف استان خوزستان باشد.
در ادامه این بازدید که با ارائه گزارشات مدیران عامل صنعت برق حرارتی و ارائه نظرات و راهکارهای تخصصي مهندس پيشاهنگ معاونت راهبري شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتي همراه بود بر تسریع در حل مشکلات ، رفع محدودیت ها و اتمام تعمیرات واحدهای نیروگاهی خوزستان بمنظور حفظ آمادگی تولید در تابستان پیش رو تاکید شد.
ناصر محمدی، مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز نیز ضمن ارائه گزارشی به تشریح اقدامات و عملکرد این نیروگاه ۱۸۵۰ مگاواتی در سال ۹۷ پرداخت. وی اجرای تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴  و تعمیرات میاندوره اي  سایر واحدهای نیروگاه ،  تعمیرات اساسی برج های خنک کن فاز ۲ ، بهبود راندمان کندانسور ها و همچنین بازسازی و راه اندازی کلید خانه واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره يك  که به دلیل حادثه آتش سوزی از مدار خارج شده بود را از اقدامات شاخص نیروگاه رامین در سال گذشته دانست و آمادگی کامل این نیروگاه به منظور تولید پایدار انرژی حیاتی برق به ویژه در تابستان و پیک مصرف سال ۹۸ خبر داد . محمدي  در ادامه به تشریح اقدامات نیروگاه این نیروگاه در بحران سیل خوزستان پرداخت و مقاوم سازی تجهیزات و نگهداری از تاسیسات آبرسانی و تصفیه خانه نیروگاه رامین که درساحل رودخانه کارون قرار دارد  را از اقدامات تخصصی نیروگاه در حفظ و کاهش اثرات سیل عنوان نمود.
وي همچنين ضمن تقدير از تدابير مديران صنعت برق وحمايت و همدلي ساير نيروگاههاي كشور در امدادرساني و كاهش اثرات سيل در منطقه ،  مشارکت نیروگاه در احداث سیل بند های شهرستان باوي ، حضور تلاشگران و گروههای جهادی نیروگاه در کمک رسانی به مردم منطقه و ارائه خدمات پشتیبانی و لجستیکی به سازمانها و گروههای امدادی را از اقدامات و رويكردهاي نیروگاه رامین در مقابله با این بحران عنوان نمود .
شايان ذكر است نيروگاه رامين اهواز با 6 واحد توليدي و با مجموع ظرفيت 1850 مگاوات ساعت بزرگترين نيروگاه بخاري كشور و تامين كننده حدود 40درصد برق مورد نياز استان خوزستان است ونقش مهمي در پشتيباني از شبكه سراسري برق كشور ايفا مي كند.به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید