با حضور وزیر نیرو؛ کلنگ احداث نیروگاه 522 مگاواتی تربت حیدریه به زمین زده شد
13 بهمن 1397
هم‌زمان با سفر وزیر نیرو به استان خراسان رضوی و آغاز ایام الله دهه فجر کلنگ احداث نیروگاه راشد تربت حیدریه به زمین زده شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1404/IMG_20190202_084334_210.jpg
به گزارش دفتر روابط عمومیشرکت برق حرارتی- رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های صنعت آب و برق شهرستان تربت حیدریه گفت:  عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه با ظرفیت 500 مگاوات آغاز شده است که این واحد نقش مهمی در تامین انرژی مورد نیاز منطقه و افزایش ظرفیت خواهد داشت.
وی تاکید کرد: طبیعتا هرگونه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعتی این منطقه نیازمند چنین ظرفیتی است. همچنین در زمینه صادرات انرژی به کشور همسایه نیز این سرمایه‌ گذاری‌ها بسیار حائز اهمیت است.
 محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت برق حرارتی نیز در حاشیه آغاز عملیات اجرایی این طرح اظهار داشت: همزمان با آغاز جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی نیروگاه 522 مگاواتی سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه آغاز شد.
وی افزود: این نیروگاه شامل دو واحد گاز هرکدام به ظرفیت 176 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت 170 مگاوات خواهد بود و پیش بینی میشود تا این نیروگاه تا سال 1400 با شبکه سراسری سنکرون شود.
طرزطلب هدف از ساخت این نیروگاه را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به خصوص استان خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: این پروژه با سرمایه گذاری موسسه تامین آتیه کارکنان صنعت برق خراسان و تعاونی اعتبار برق خراسان در زمینی به مساحت 50 هکتار احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت مپنا پیمانکار این پروژه است، افزود: بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانک عامل تعیین و تخصیص مبلغ 215 میلیون دلار در سال 96 توسط صندوق توسعه ملی مصوب شده است.
شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه در استان خراسان رضوی، کیلومتر 12 جاده تربت حیدریه به مشهد احداث خواهد شد.به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید