تفاهم نامه بهسازی نیروگاه رامین اهواز با همکاری شرکت پاور ماشین روسیه به امضا رسید
4آذر1397
درجریان بین اعضای شرکت پاور ماشین روسیه و وزیر نیرو، تفاهم نامه بهسازی نیروگاه رامین اهواز به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی- در این نشست که با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت پاورماشین روسیه صورت گرفت، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه امروز این مجموعه با شرکت پاور ماشین روسیه، گفت:مذاکرات متعددی میان دو شرکت از مدت‌ها به منظور بهسازی و نوسازی نیروگاه رامین آغاز شده و مقرر شده تا تامین مالی از وام دولت روسیه برای این پروژه انجام شود.
وی تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است که نزدیک به 450 میلیون یورو هزنیه اجرای این پروژه خواهد بود که در این بین شرکت‌های ایرانی نیز با پاورماشین روسیه به منظور بازسازی و نوسازی نیروگاه رامین اهواز همکاری خواهند داشت.
وزیر نیرو نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه سطح بسیار بالایی از اراده سیاسی میان رهبران دو کشور برای شکل گرفته است، گفت: با وجود اراده سیاسی که برای همکاری میان دو طرف وجود دارد ولی این ارتباط میان مدیران اجرایی و اقتصادی کمرنگ‌تر است.
ردکانیان با اشاره به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت شرکت پاور ماشین روسیه برای همکاری با شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران، گفت: امیدواریم تا ماه می سال جاری میلادی که  کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در تهران برگزار خواهد شد شاهد عملیاتی شدن توافقات امروز میان شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران و  پاور ماشین روسیه باشیم.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه تاکید کرد: وظیفه این کمیسیون و مسئولان دو طرف در تهران و مسکو بایستی در جهت پرکردن فاصله همکاری‌های اقتصادی باشد که توافقات فعلی میان شرکت‌های ایران و روسیه فصل مشترکی به منظور کم کردن فاصله میان روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید