مدیرعامل شرکت برق حرارتی از عملیاتی شدن 5 پروژه اساسی ساخت داخل با همکاری پژوهشگاه نیرو خبر داد
25 آذر 1397
ساخت داخل نمودن پره های ثابت و متحرک تمامی توربین های واحدهای نیروگاهی کشور تا سال 98 از اهداف شرکت برق حرارتی بوده که 100 درصد محقق می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1261/2.jpg
به گزارش دفتر روابط عمومی- محسن طرزطلب در جشنواره پرژوهش و فناوری وزارت نیرو که صبح امروز در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد، اظهار داشت : شرکت برق حرارتی در راستای پیاده سازی نظام مدیریت پژوهش در شرکت برق حرارتی 16 کمیته راهبری اسناد تشکیل داده و بیش از 50 پروژه اولویت دار مربوطه را جهت اجرا در نیروگاه ها ابلاغ کرده است.
مدیر عامل شرکت برق حرارتی در ادامه به تشریح  پروژه‌های‌ شاخص پایان‌یافته  که با همکاری با پژوهشگاه نیرو صورت پذیرفته اشاره کرد و اظهار داشت: ارتقاء کمپرسور گازی توربینهای  GEF 9  از جمله این پروژه ها بوده است که موجب‌ افزايش توان توليدي بلوك سيكل تركيبي به ميزان 8 مگاوات در نیروگاه شهید رجایی شده است و برای انجام آن  تنها نياز به 2 الي 3 روز توقف هر واحد است.
طرزطلب افزود: پروژه طراحی و ساخت پایلوت پکیج پرتال تصفیه پساب روغنی بر پایه فناوری نانو از دیگر پروژه های مشترک برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو در این دوره بوده است که  نتیجه  آن دستیابی به روشی عملیاتی و اقتصادی برای تصفیه پساب روغنی نیروگاه های تولید برق بر پایه نانوفناوری و ایجاد امکان بازچرخانی پساب در مقیاس پایلوت بوده است .
وی خاطرنشان کرد: پروژه مشترک دیگر در زمینه توسعه وخودکفایی صنعت برق،‌ توسعه دانش فنی فرایند پوشش دهی با استفاده از مواد آلیاژی نیتریدی نانوساختار بر پایه تیتانیوم بر روی پره توربین بخار با استفاده از تکنولوژی رسوب گذاری فیزیکی از فاز بخار باعث افزایش عمرکاری و کارایی توربین بخار  شده است .
طرزطلب افزود: از اتفاق های مهم دیگری که توسط همکاری پژوهشگاه نیرو و همکاران شرکت برق حرارتی به نتیجه رسیده است،‌ تدوین دستورالعمل استفاده از فیلترهای نانو در تهیه مشخصات فنی فیلترها در زمان سفارش در نیروگاه‌ها بوده است.
وی عنوان کرد: تدوین دستور العمل ارزیابی صلاحیت پیمانکاران تعمیرات اساسی نیروگاهی حرارتی و راه اندازی سامانه مر تبط نیز از دیگر اقدامات شرکت برق حرارتی در سال اخیر بوده است .
طزرطلب تاکید کرد: ساخت داخل نمودن پره های ثابت و متحرک تمامی توربین های واحدهای نیروگاهی کشور تا سال 98 از اهداف شرکت برق حرارتی بوده که 100 درصد محقق می شود.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی در ارتباط با پروژه های تحقیقاتی تقاضا محور نیروگاهی خاطرنشان کرد: از میان 160 اولویت سامانه سیب به 75 پروژه اولویت اصلی داده شده است و در این رابطه 5 میلیارد تومان تخصیص منابع نیز صورت گرفته است .
وی افزود: حمایت از پروژه های فناوری و انعقاد قرارداد و تحویل پیش پرداخت به سازندگان محصولاتی که دارای قابلیت استفاده در نیروگاه ها می باشد از دیگر تصمیمات برق حرارتی در یکسال اخیر بوده است.
طرزطلب همچنین از انتخاب پروژه  ساخت یک دستگاه تای راد مولد کرافت  نیروگاه سیکل ترکیبی یزد به عنوان یکی از پروژه های منتخب وزارت نیرو درجشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو خبر داد و افزود: طراحی و ساخت این پروژه با  استفاده از پتانسیل و دانش فنی مهندسان داخلی در مدت 9 ماه انجام و باعث صرفه جویی 230 هزار یورویی  در منابع مالی شده است .
وی خاطرنشان کرد: تای راد ساخته شده پس از نصب بر روی مولد  G11  کرافت نیروگاه سیکل ترکیبی یزد از تاریخ 23 اردبیهشت ماه97 مورد بهره برداری قرار گرفت و تا کنون 4000 ساعت کارکرد داشته است .

به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید